Mēs visi gribam labu ražu lasīt un ogas baudīt pēc iespējas ātrāk nevis sevi mierināt ar domu, ka iestādīsim šogad, bet ēdīsim nākamajā gadā. Frigo zemeņu stādu priekšrocība (es gan šai gadījumā runāju par A++, WB un TRAY kategorijas stādiem) ir ēst zemenes šogad!

Milzīga priekšrocība ir mūsu loģistikas partneris un mūsu stādu noliktava, jo stādu uzglabāšanai spējam nodrošināt patstāvīgi mīnus 0,5 – mīnus 1,5C, kas ir ļoti būtisks faktors, lai kvalitatīvi uzglabātu frigo zemeņu stādus un iegūtu ražu tad, kad mēs to gribam.

Galvenais nosacījums ir kvalitatīvs stāds, laba infrastruktūra un pieredze. Pēdējo var iegūt tikai ar laiku. Arī man pirmie 3 gadi bija neveiksmes un zaudējumu gadi. Par šo arī atklāti stāstu.

Lai zemeņu audzēšana būtu maksimāli izdevīga, būtiski pagarināt sezonu. To iespējams izdarīt, izmantojot segto platību iespējas. Segto platību (siltumnīcas un tuneļi) priekšrocība ir arī tā, ka ogas nogatavojas ātrāk, tās ir saldākas, jo ārējie apstākļi (piemēram, lietus), tām nenodara kaitējumu.

To var darīt tiklīdz zeme ir atsalusi, taču ņem vērā, ka vienmēr drošāk ir stādus pasargāt no salnām. Tāpēc vēlams….. Savukārt siltumnīcās un

Ja stādīsi zemeņu stādus jūnijā, zemenes ēdīsi augustā. Savukārt, ja stādīsi vēlāk vasarā vai rudenī, ražu iegūsi nākamajā gadā.

Dobē, kastē vai podā.

Zemeņu stādi jāstāda sagatavotā mitrā (nevis slapjā augsnē), ar augsnes/substrāta temperatūru no 5 līdz 7 C). Ja, stādot zemeņu stādus, izmantosiet kūtsmēslus vai pārāk ”treknu augsni”- ir iespēja apdedzināt sakņu sistēmu.

Stāds jāiestāda NESALOKOT saknes! Jāpārliecinās, ka tās ir taisni un maksimāli plaši novietotas. Augšanas punkts (sakņu kakliņš) ir līdz ar zemes līmeni. Var būt nedaudz zemāk, jo zeme sēdīsies. Stāds akurāti jāpiespaida.

*atkarībā no augsnes un gaisa temperatūras, frigo stādam nepieciešams no 7 līdz 12 dienām pamošanās laiks – ‘starta’ laiks. Pēc pamošanās stāds ļoti ātri dzen lapas un ziednešus.